fbpx

Moti për sot, ja parashikimi i temperaturave

1621402943_automotisotneumlmaqedoniingrohteumldhemediellhd780x4391501918033850x460.jpg

Sot rikthehen temperaturat e larta, ndërsa vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 22°C në 30°C, në zonat e ulëta nga 27ºC në 37°C dhe në zonat bregdetare nga 29°C në 39°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 2-3 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm. Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore nga 16°C në 27°C dhe në zonat e ulëta nga 20°C në 35°C.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303