fbpx

Moti sot, e hënë 24 Dhjetor 2018

moti.jpg

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore  me origjinë Mesdhetare të paqëndrueshme, cilat do të kushtëzojnë mot të me rreshje shiu në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Hënë 24 Dhjetor 2018

Fillimi i javës dt 24 Dhjetor 2018  moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura në Veriperëndim ku do të ketë rreshje shiu , ndërsa Jugu dhe zona lindore do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Era do të jetë  me drejtim Jugperëndim  (NW)  me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 3 ballë me  lartësi  vale 1,0 në det  të hapur

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore          4/10°
Zonat e  ulëta           2/17°C
Zonat  bregdetare   8/17°C
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *