Moti sot, e martë 22 janar 2019

Në gadishullin i Ballkanit është formuar një qëndër ciklonike e cila po ifluencon mot të paqëndrueshëm  me rreshje shiu në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Martë 22 Janar 2019

Dita e Martë dt 22 Janar 2019  moti do të jetë me vranësira të dendura dhe rreshje shiu . Në zonat malore do të ketë rreshje bore. Era do të jetë  me drejtim Juglindje (SEmshpejtësi  maksimale deri  në 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi dtë  jetë forcës 5 me  lartësi  vale 1,0 – 2,0 metër në detet Adriatik dhe Jon

Temperaturat min dhe max:
Zonat  malore         -2/6°
Zonat e  ulëta          5/14°C
Zonat  bregdetare   6/15°C