fbpx

Moti sot, ja parashikimi i temperaturave

1621402943_automotisotneumlmaqedoniingrohteumldhemediellhd780x4391501918033850x460.jpg

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vend, duke paralajmëruar mot të nxehtë dhe temperatura përvëluese. Sipas IGJEUM, për shkak të këtyre temperaturave në Shkodër, Lezhë, Durrës, Elbasan, Tiranë, Berat, Korçë, Fier e Vlorë ka rrezik të lartë për zjarrë, që do të shtohet edhe më shumë nesër.

Advertisement

Sot në bregdet, zhiva e termometrit do të shënojë: 23 / 35 °C; në vendet e ulëta: 24 / 42 °C’ ndërsa në vendet malore: 18 / 34 °C, ndërsa sa i përket erës ajo të fryjë e lehtë deri në mesatare.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303