fbpx

Moti sot, ja sa parashikohen temperaturat maksimale

1621402943_automotisotneumlmaqedoniingrohteumldhemediellhd780x4391501918033850x460.jpg

Dita e sotme do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 17°C në 31°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 35°C dhe në zonat bregdetare nga 25°C në 38°C.

Era do të fryjë në drejtim Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 3 ballë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303