fbpx

MSH: 17 pacientë te Infektivi, 3 prej tyre janë në terapi intensive

koronavirusi-infektivi-urgjenca17-1-600x360.jpg

Ministria e Shëndetësisë ka bërë me dije se 17 persona janë shtruar prej ditësh dhe se 3 prej tyre ndodhen në terapi intensive.

COVID-19 – Statistika (17 Maj 2020)
Testime totale 12554
Raste pozitive 946
Raste të shëruara 715
Raste Aktive 200
Humbje jete 31 (Qarku Tiranë 18, Durrës 6, Fier 3, Vlorë 1, Shkodër 2, Kukës 1)
Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 78
Krujë 46
Durrës 30
Shkodër 15
Kamëz 12
Berat 10
Fier 4
Elbasan 2
Kurbin 1
Mirditë 1
Korçë 1

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303