fbpx

MSH zbulon vatrat e reja, ja vendet me raste aktive

Personat më të prekur nga koronavirusi janë kryesisht ne Tiranë, Durrës Krujë, Shkodër.

Deri më sot janë kryer mbi 12,500 testime dhe janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 948 qytetarë. Prej tyre, rreth 77% janë të shëruar.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive është si vijon:
Tiranë 69
Krujë 44
Durrës 31
Shkodër 15
Kamëz 12
Berat 10

Fier 4
Elbasan 2
Kurbin 1
Mirditë 1
Korçë 1