Mungesat e mëdha të PSG ndaj M. Unitedit

Ditën e martë PSG ka një ndeshje shumë të rëndësishme në Ligën e Kampioneve ndaj Manchester Unitedit. Mungesat e parisienëve në këtë sfidë do të jenë shumë të mëdha.

Përveç Neymarit dhe Marto Verrattit, listës së lënduarve në skuadrën e Paris Saint-Germain i është shtuar edhe sulmuesi Edinson Cavani.

Askush nuk do të jetë në vend të trajnerit Tuchel në këto momente.  “Kemi shumë plane B tani. Pa Neymarin mbase edhe pa Marco [Verrattin] dhe pa Edinson [Cavanin], tani na duhet një plan D. Unë nuk mund të mendoj për shumë plane të ndryshme paraprakisht. Na duhet ta analizojmë Manchester Unitedin, duhet të qetësohemi dhe të kemi vetëbesim”, tha për mediat ai. /Real-news.tv/