fbpx

Mungojnë vrojtuesit, bllokohen disa plazhe në Vlorë

Screenshot_18-14.jpg

Pas lehtësimit të masave kufizuese anti Covid në të gjithë vendin ka nisur sezoni turistik dhe plazhet.Në shumë plazhe të Vlorës ka mungesë të vrojtuesve.Në kuadër të këtij faktori, policia bashkiake në Vlorë ka ndërmarrë një aksion përgjatë vijës bregdetare ka sjellë bllokimin e disa plazheve, pasi janë konstatuar pa vrojtues plazhi, ky i fundit detyrim ligjor.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303