fbpx

Mungon Shqipëria por Maqedonia e Veriut me shqiptarë shkon ‘Evropian’

maqedonia-ne-kampionatin-europian-te-futbollit-1100x620-1-770x433.jpg

Maqedonia e Veriut ka mundur 0-1 Gjeorgjinë dhe tashmë është zyrtarisht në Kampionatin Europian, i cili do të zhvillohet verën e ardhshme.

Heroi i fqinjëve tanë në këtë takim ishte veterani Goran Pandev, i cili realizoi golin e vetëm të takimit në pjesën e dytë.

Kjo ishte finalja e play off-i të Ligës së Kombeve, ku në gjysmëfinale, Maqedonia e Veriut eliminoi Kosovën.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303