30.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Muzeu i “Louvre-it”, rekord vizitorësh falë Beyonce

spot_img

Muzeu i ‘Louvre’-it në Paris, ka thyer rekord vizitorësh në vitin që lamë pas.

Numri i tyre arrinte në 10.2 milionë dhe kjo ndodhi vetëm pas videoklipit të Beyoncé dhe Jay Z në muze.

Ky numër vizitorësh ka pasur një rritje me 25% duke thyer kështu rekordin e vitit 2012, 9.7 milionë vizitorë.

Më shumë se 50% e tyre kanë qenë nën moshën 30 dhe kjo falë këngës ‘Apeshit’, pasi është parë si diçka pozitive që promovon artin e këtij muzeu kudo nëpër botë.

Stafi i muzeumit është detyruar të krijojë një guidë për vizitorët specialë, ku bënte pjesë çdo gjë që shfaqej në video dhe gjithçka ka rezultuar një sukses./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat