fbpx

“Na plasi ka*i”. Shpërthen burri i ish-ministres së Ramës

burri.png

Teksa sot vuloset ajo që po artikulohej prej kohësh, se Shqipërisë nuk do t’i hapen negociatat me BE-në, në rrjet ka shpërthyer debati lidhur me atë që do të ndodhë pas këtij lajmi.

Nëse vetë kryeministri Edi Rama e sheh këtë si një problem të lidhur ngushtësisht me Francën dhe vendet e tjera hezituese, drejtorët e tij shkojnë edhe më tej, atyre nuk iu ‘’plas k*ri” fare për këtë proces.

Ky është rasti i Aurel Vodës, burrit të zv.ministres së brendshme Rovena Voda, i cili ka lëshuar në koment në rrjetet sociale, ku tregon se nuk është fare i interesuar që të dijë lidhur me negociatat.

Veç të tjerash Aurel Voda mban postin e Fondit të Detyrueshëm Shëndetësor, një institucion ky mjaft i rëndësishëm, ku lëvrohen miliona lekë. Shpresojmë që Vodës të mos i plasë edhe për këto të fundit…

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303