fbpx

Napoli e shkarkoi, Ancelotti befason me deklaratën që askush se priste

Carlo Ancelotti prej mbrëmjes së djeshme nuk është më trajneri i Napolit pasi klubi jugor në Itali e shkarkoi atë.

Edhe pse të kaltrit u kualifikuan në Champion League pas suksesit në “San Paolo” kundër Genk me rezultatin 4-0, Ancelotti u bë “kokë turku” për shkak të rezultateve negative gjatë këtij sezoni. E megjithatë trajneri i njohur italian nëpërmjet rrjetit social “Tëitter” ka falenderuar klubin dhe të gjithë pjesëtarëve që bashkëpunuan me të për 17 muaj tek Napoli.

“Dua ta falënderoj klubin, punonjësit e tij, lojtarët e mi, stafin tim dhe presidentin për këtë mundësi që ta përjetojë një përvojë të paharrueshme në një qytet të mrekullueshëm si Napoli”.