fbpx

NATO bën deklaratën e fortë: Objektivat e Rusisë nuk kufizohen vetëm në Ukrainë

stoltemberg-1.jpg

Së fundmi sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka deklaruara gjatë konferencës së jashtëzakonshme për luftën në Ukrainë se “objektivat e Kremlinit nuk kufizohen vetëm në Ukrainë”.

Stoltenberg thotë se Putini po kërkon që trupat të tërhiqen nga vendet që u bashkuan me aleancën pas vitit 1997 dhe do të përdorë forcën për të arritur objektivat e saj.

Ai thotë se Evropa tani ka një “normale të re” dhe Rusia dhe Bjellorusia do të “mbahen përgjegjëse”.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303