fbpx

Ndahet nga jeta aktorja e famshme

Carol Channing, një ndër aktoret e kinematografisë botërore ka ndëruar jetë gjatë ditës së sotme.

Ajo ishte e njohur si një ndër femrat më të bukura dhe si një ndër bjondet që vështirë se mund t’i rezistoje.

CNN raporton se Channing ishte 97 vjec dhe sipas stafit mjekësor vdekja e saj ka ardhur për shkaqe natyrale.

Ka qenë tre herë e nominuar për “Aktoren më të mirë” dhe ka fituar shumë cmime të rëndësishme gjatë karrierës së saj.

Ndërsa roli, që e bëri më të famshme është ai në filmin muzikor “Hello Dolly”.

Screenshot_7 Screenshot_8 Screenshot_9
<
>

/real-news.tv/