fbpx

Ndahet nga jeta ylli i muzikës amerikane

image.jpg

Kenny Rogers ka ndërruar jetë në moshën 81 vjeçare, siç është bërë e ditur nga familjarët e tij.

Rogers ka kryesuar në top listat e muzikës country dhe pop në vitet e 70-ta dhe të 80-ta.

Kenny gjatë karrierës së tij numëron 24  këngë hit dhe më shumë se 50 milionë albume të tij janë shitur vetëm në SHBA.

Rogers ka fituar 6 herë  çmimin “Country Music Awards” dhe ka tre trofe “Grammy”.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303