fbpx

Ndahet papritur nga jeta reperi i njohur!

roots.jpg

CNN raporton se anëtari i grupit “The Roots”, Malik B, ka ndërruar jetë në moshën 47-vjeçare.

Grupi tij ka njoftuar vdekjen të mërkurën në Instagram në një postim ku shfaqet një fotografi e Malik B me bashkëthemeluesit e “The Roots”, Black Thought dhe Questlove.

“Jemi me zemër të thyer dhe sy të përlotur që t’ju informojmë me keqardhje për ikjen e vëllait tonë të dashur dhe anëtarit të Roots, Malik Abdul Basit. Mund të mbahet mend për përkushtimin e tij ndaj Islamit, vëllazërimin e tij të dashur dhe inovacionin e tij si një nga MC-të më të talentuar të të gjitha kohërave. Ne kërkojmë që ju të respektoni familjen e tij në kohën tonë të zisë për një humbje kaq të madhe”, shkruan tutje “The Roots.”.

Ende nuk është bërë me dije shkaku i ndarjes nga jeta në moshë të re të Malik Basit.

Malik B. Dead: Longtime Member Of The Roots Was 47 – Deadline

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303