fbpx

“Ndalni sa nuk jeni vonë’. Lulzim Basha thirrje Sali Berishës: Gjithçka jua fal, vetëm…

Basha-Lulzim.jpg

Kryedemokrati Lulzim Basha i ka dhënë një mesazh ish-kryeministrit Sali Berisha dhe të gjithë mbështetësve të tij.

“Ndalni sa nuk jeni vonë, jua them qetësisht, por vendosmërisht, gjithçka iu fal, por nuk iu fal dhunën e gjuhës së urrejtjes ndaj demokratëve, për të tjerët dora është e shtrirë, të rinjtë që ishin jashtë vendin e kanë PD, nëse duan këtë gjë, është detyra ime dhe çdo drejtuesi t’i shtrijmë dorën nga acari dhe hutimi ku i ka çuar gjuha e urrejtjes, frikës, që janë instrumente të kaluara, modeli i grave këtu në sallë është frymëzim për çdo demokratë, kryetarin nuk keni nevojë që ta forconi, e keni të fortë, e keni në krahun tuaj. Do t’i dëgjojmë të gjithë ata që nuk e kanë humbur arsyen, ose që e kanë humbur dhe i është rikthyer, për të kuptuar që këtë betejë nuk është për fatin e  një njeriu”, tha Basha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303