fbpx

“Ndalo menjëherë”. Policia i dha urdhër, shoferi nxjerr armën, ja ç’ndodhi

polici-1.jpg

Policia e Shkupit është përballur dje me një rast të paprecedentë.

Një drejtuesi mjeti i është bërë shenjë nga policia rrugore që të ndalonte, por që ky i fundit është përballur me një të papritur.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Shishovë i Komunës së Sarajit- Shkup ku një 31-vjeçar me inicialet E.SH., është arrestuar pasi ndaj tij ka pasur urdhër-arrest të lëshuar nga Prokuroria Themelore Publike – Shkup.

Personi në fjalë është pikasur nga policët, të cilit i kanë dhënë urdhër që të ndalojë, por ai përveçse nuk ka zbatuar urdhrin, ka nxjerr armën tip pistoletë dhe e ka drejtuar drejt zyrtarëve policorë, të cilët i janë kundërpërgjigjur duke shkrepur dy plumba në ajër.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303