fbpx

Ndalohet kalimi në doganën e Kapshticës dhe Kakavijës, pas orës 22:00

kakavija-1-750x375.jpg

Kalimi në doganën e Kapshticës dhe Kakavijës do të mbyllet nga ora 22:00 deri në orën 06:00, njofton Ambasada greke në Tiranë. Rregulli vlen edhe për qytetarët që hyjnë në Shqipëri. Vendimi u morr pas rritjes së rasteve të reja me Covid-19 në Greqi, javën e kaluar. Qytetarët shqiptarë që hyjnë në Greqi, gjithashtu do të duhet të karantinohen për 7 ditë. Njoftimi është dhënë sot nga policia e shtetit.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303