fbpx

Ndarja nga jeta e Maradonas, Duka: Iku një mbret i futbollit

maradona-1-2.jpg

Diego Armando Maradona u nda sot nga jeta pas një arresti kardiak, teksa kurohej në shtëpinë e tij  në Tigres nga operacioni i kryer në tru.

Të shumtë janë figurat e shquara që kanë reaguar për vdekjen e tij dhe përjashtim nuk mund të bënte as presidenti i FSHF, Armand Duka. Për Dukën futbolli humbi mbretin.

POSTIMI:
Futbolli humbi një mbret! Diego Armando Maradona është ndarë nga jeta duke lënë një boshllëk të madh dhe të pazëvendësueshëm në botën e madhe të futbollit. Qoftë i parajsës, sepse ç’ka lënë është miliona herë më e madhe se vitet e jetës… Është pavdekësia!

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303