fbpx

Ndërron jetë pacienti me COVID-19 në Kosovë, detajet e para…

ambulanca-kosove-770x433-1-750x430.jpg

Një pacient me COVID-19 ka ndërruar jetë në Kosovë. Mësohet se viktima ishte një 71-vjeçar nga Prizreni. Numri i personave që kanë humbur jetë si pasojë e COVID-19 në Kosovë ka shkuar në 32.

Lajmin e ka bërë të ditur Shërbimi Spitalor  Klinik dhe Universitar i Kosovës, përmes një postimi në faqen zyrtare.

“Sot, në repartin e Mjekimit Intensiv në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë pacienti 71 vjeçar nga komuna e Prizrenit, i pranuar me 05.06.2020, i cili përveç ínfeksionit me Còvid -19, kishte edhe sèmundje tjera shoqëruese”, thuhet në njoftim.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303