24.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Ndërron jetë publicisti Arben Xoxa

spot_img

Është ndarë nga jeta ditën e sotme publicisti i njohur, Arben Xoxa. Mësohet se homazhet për të do zhvillohen ditën e hënë, pranë Akademisë së Shkencave te Biblioteka.

Publicisti ka ndërruar jetë në krahët e bashkëshortes së tij dhe vajzës, Ajola Xoxa. Gjatë gjithë jetës së tij, Xoxa ka punuar si pedagog në Universitetin e Tiranës dhe ka shërbyer si kritik arti.

Arben Xoxa gjithashtu ka qenë prej vitesh drejtor i Shtëpisë Botuese Enciklopedike.

Ai ndërroi jetë në moshën 67-vjeçare./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat