21.5 C
Tirana
E diel, 26 Maj, 2024

TË FUNDIT

Ndërron jetë regjisori Paolo Beldi, ditë ‘zie’ për publikun italian

spot_img

Ndërron jetë krejt papritur regjisori i njohur italian Paolo Beldi, në moshën 66 vjeçare në shtëpinë e tij në Magognino.

Kjo një ditë zie për artistët dhe publikun italian, por jo vetëm.

Pasi Beldi kishte një karrierë disa vjeçare në skenat e Tv, ku trimfojë  si humorist në radio dhe më pas kaloi në regjinë në vitet ’80 në Fininvest të porsalindur për programe argëtuese dhe sportive nga “Banzai” në “Mai dire Mundial”,

Më vonë Beldi nga vitet nëntëdhjetë ai u transferua në Rai, drejtor i “Mi manda Lubrano” ndër të tjerët dhe më pas i “Svalutation” me Celentano.

Gjithashtu  ai  drejtoi tre Festivale të Sanremos, dy të drejtuara nga Fazio dhe më pas në 2006 për Panariello.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat