fbpx

Ndërron jetë skenaristi i famshëm hollivudian

goldman.jpg

William Goldman, një nga skenaristët më të mirënjohur të Hollivudit, është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare.

Goldman, fitues i dy çmimeve Oscar, ka qenë skenaristi i filmave të famshëm si “Butch Cassidy”, “Sundance Kid” dhe “All the President’s Men”.

Goldman filloi krijimtarinë e tij si romancier përpara se të hynte në botën e filmave në vitin 1965.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *