17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Ndryshimi drastik i 10-vjeçarit që peshonte 190 kg

spot_img

Një 10-vjeçar nga Indonezia peshon peshonte plot 190 kilogramë. E për këtë ai cilësohej si personi më i shëndoshë i këtij vendi.

Kjo peshë ka shqetësuar jo vetëm prindërit e tij, shokët, por dhe vetë djalin, i cili ka marrë një vendim drastik.

Arya Permana sot 12 vjeç, ka bërë një ndryshim rrënjësor në peshën e tij, pasi ai ka hequr dorë nga ëmbëlsirat dhe ka nisur të merret me aktivitet fizik duke bërë mrekullinë për trupin e tij.

Djaloshi është bërë shumë aktiv, duke bërë 5 kilometra çdo ditë dhe mban një dietë tepër strikte. (real-news.tv)

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat