fbpx

Ndryshon mendje Veseli: S’e heqim taksën ndaj Serbisë

Kadri-Veseli-2-1.jpg

Kadri Veseli duket se ka ndërruar mendje në lidhje me taksën e shumëdiskutuar mbi produktet serbe. Kryetari i Parlamentit të Kosovës, njëkohësisht kryetar i PDK-së, hodhi ditë më parë idenë se tarifa mund të pezullohej për 120 ditë.

Ndryshimi i qëndrimit të tij me atë të kryeministrit Ramush Haradinaj, partner i koalicionit qeverisës, bëri të flitet për lëkundje të ekzekutivit dhe zgjedhje të parakohshme. Por, në deklaratën e fundit të Veselit, ky skenar duket i largët.

Tarifa doganore mbi mallrat e Serbisë “është vendosur për të mirën e Kosovës dhe nuk mund të kthehet kundër saj. Ne e vumë taksën 100 për qind mbi produktet dhe mallrat serbe, për shkak se Beogradi na e ka imponuar një masë të tillë dhe ajo do të qëndrojë”, tha Veseli gjatë vizitës në një shkollë fillore në Ferizaj./real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303