13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Ndryshon strategjia e opozitës, protestë sa herë mblidhet Kuvendi

spot_img

Opozita e bashkuar ka anuluar protestën e parashikuar nesër para Kuvendit.

Burime nga PD bëjnë me dije për ‘BalkanWeb” se protestat do të zhvillohen në varësi të seancave plenare.

Ndërkohë të njëjtat burime shprehen se protesta e paralajmëruar nga vetë kreu i PD-së, Lulzim Basha para Kuvendit më 16 mars do të zhvillohet.

Kujtojmë që i papritur ishte edhe dje vendimi i opozitës për të organizuar protestë në orën 16:30 para Kuvendit, pak minuta para fillimit të seancës plenare.

Një protestë që u shoqërua me tensione, përdorim mjetesh të forta dhe e gazit lotsjellës nga ana e policisë për të shpërndarë demostruesit.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat