Në flakë një makinë në mes të Vlorës

Një makinë tip ‘Pegout 206’ është përfshirë nga flakët pak minuta më parë në qytetin e Vlorës.

Sipas informacioneve të para, mjeti ka qenë i parkuar në lagjen ’24 Maji’ të qytetit, ndërsa ka ishte në pronësi të shtetases me inicialet J.B.

Policia dyshon se zjarrvënie ka qenë e qëllimshme dhe ndërkohë bëhet me dije se zjarrfikësja ka mbërritur në vendngjarje.