fbpx

“Ne kemi njerëz të infektuar që shkojmë t’iu marrim tamponin dhe…”. Habit Mjeku, zbulon detajet e forta…

covid.png

Numri i tamponëve është një nga problematikat e ngritura nga bluzat e bardha në Durrës.

Ndihmës-epidemiologu Zija Alhysa ka zbuluar për ‘Ora News’ se persona të infektuar me Covid-19, presin në kafenetë pranë derisa të hapet dera për marrjen e tamponit.

“Ne kemi njerëz të infektuar që shkojmë për tu marrë tamponin nënës ose babës dhe i gjejmë nëpër kafe, presim derisa të hapin derën”, tha ai.

Aktualisht Durrësi ka 1170 persona aktivë me koronavirus, nga 2615 që kanë rezultuar në total pozitivë, dhe ka 66 viktima.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303