fbpx

Në Kukës i hoqën titullin ‘Qytetar nderi’ Veton Surroit, reagon ashpër Kodheli

kodheli.jpg

Vendimin e djeshëm të Këshillit të Qarkut të Kukësit, i cili i hoqi titullin ‘Qytetar nderi’ publicistit dhe analistit kosovar, Veton Surroi, e ka komentuar sot edhe deputetja Mimi Kodheli në një intervistë ka komentuar dhe

Kodheli në emisionin ‘Kjo javë’ tha se ky ishte një vendim i gabuar duke e konsideruar një vendim absurd.

“Unë e kam për nder që jam bashkëkombëse me të dhe e kam për nder dhe personalisht them që është një publicist një mendimtar që ja vlen të lexohet. Vendimi është më shumë se i gabuar. Kjo është…nuk gjej fjalë veprim absurd që këshilli mori,” tha Kodheli

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303