fbpx

Në Poloni shënohen mbi 800 viktima nga Covid në 24 orë

Screenshot_3-16.png

Në 24 orët e fundit Polonia ka regjistruar 803 viktima nga Covid-19, duke shënuar numrin më të lartë për të ditën dytë radhazi.Sipas autoriteteve numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 59,930 humbje jete.Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 21,283 persona kanë rezultuar pozitivë në 24 orët e fundit, ndërsa që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 2,621,116 raste.Ndërkohë Polonia ka raportuar shifra alarmante të numrit të viktimave dhe rasteve ditore të koronavirusit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303