27.5 C
Tirana
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Në pranga avokati dhe klienti i tij, arsyeja

spot_img

Një avokat dhe klienti i tij janë vënë sot në pranga pasi tentuan të korruptonin gjykatësit e ccështjes së tyre. Njoftimi është bërë nga Prokuroria për Krime të Rënda.

Sokol Gjini me detyrë avokat dhe Eriger Bushi lindur e banues në Laç janë arrestuar për veprën penale “korrupsion aktiv i gjyqtarit” neni 319 i Kodit Penal.

Të dy të arrestuarit kanë tentuar të blinin vendimin e gjyqtarëve për të mundësuar ndryshimin e masës së sigurimit për Eriger Bushin. /Real-news.tv/

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat