fbpx

Negociatat për Shqipëri/ Vjen reagimi i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo ka reaguar pas çeljes së negociatave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut me BE-në.

Në një postim në Tëitter ai shkruan: “Ne e mirëpresim vendimin e BE për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës” – thotë Pompeo.