23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Nëse mbani një vazo me mente në shtëpi, keni një aleate lëkure

spot_img

Ndonëse është e njohur kryesisht mbi aftësitë për të ruajtur shëndetin e dhëmbëve, mentja njëkohësisht është e përkryer edhe për trajtimin e lëkurës së yndyrshme.

Mentja përmban acid salicilik, i cili është e vërtetuar se ndihmon për të pastruar poret dhe për të eliminuar vajin e tepërt. Gjithashtu ajo përmban vitaminë A që ofron mbrojtje antioksidative si dhe ndihmon në qarkullimin e qelizave të lëkurës.

Kështu mentën mund t’ia shtoni ujit të vaskës ose mund ta bluani gjethen e saj dhe ta përdorni në trajtime të ndryshme estetike.

Për këtë bimë mund të kujdeseni lehtësisht, thjesht të siguroheni që ta ujisni atë rregullisht./real-news.tv/

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat