fbpx

“Nëse nuk ndodh do ishte dëmtuese’. Edith Harxhi jep sinjalet për Lulzim Bashën, ja ç’pritet të ndodhë

850x600_lulzim_basha_21585001437.jpeg-1.jpg

Edith Harxhi ka dalë pak më parë para mediave ku ka bërë me dije se gjatë vizitës në Tiranë të zv.sekretarit Amerikan të Shtetit Philip Reeker do të zhvillojë një takim me të.

Në të njëjtën kohë Harxhi tha se ka sinjale se Reeker do të takojë edhe kreun e PD-së, Lulzim Bashën. Sipas saj, nëse kjo ndodh nuk ndodh do të ishte një sinjal shumë dëmtues për PD-në.

Gjithashti Harxhi shtori sërish pyetjen Bashës se pse nuk mund të shkojë dot në SHBA.

“Basha nuk shkon dot në SHBA. Ishte pasojë e përvojës time diplomatike dhe në 4 vitet e fundit Basha nuk e ka vizituar Ëashington dhe ka pasur ftesa të drejtpërdrejta, sipas informacioneve që unë kam Basha ka problem. Ai mund të shkojë si turist, por jo si kryetra i PD.  Besoj se Basha do të takohet me  Zëvendësndihmës sekretari amerikan i Shtetit Philip Reeker dhe duhet të takohet, nëse kjo nuk ndodh do të ishte dëmtuese për PD-në. Unë vet kam njohje me të dhe do  e takojë”, tha Harxhi.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303