fbpx

“Nëse Sali Berisha nuk dënohet, do të…”. Pano Sako del me paralajmërimin e fortë

sak.jpg

Kreu i Nismës Thurje, Pano Sako ka qenë ditën e djeshme i ftuar në emisionin “Politik On”, ku komentoi shpalljen non grata të ish-Kryeministrit Sali Berisha.

Sipas tij, ky është një moment delikat.

Sako: Ky është një moment delikat sepse nëse do të ndodhë diçka me këtë rast dhe t’i marrë prokuroria, se përndryshe të gjithë do të flenë të qetë. Maksimumi do të ikë Rama nga pushteti pas 8 vitesh dhe do t’i vijë një fletë që nuk futet dot në SHBA.

Ky është momenti për të treguar se sa seriozitet ka kjo çështje. Ne kemi dënuar prokurorë e gjykatës, por ne nuk kemi dënuar ndonjëherë politikanë të lartë. Nëse do të ketë një veprim konkret do të kemi një sinjal, se përndryshe bëjmë më shumë dëm.

Daci: Berisha non grata është më shumë mesazh për mazhorancën se sa për opozitë

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303