fbpx

Neymar te Juve? Detajet e një transferimi të mundshëm

Sipas asaj që shkruajnë sot mediat franceze, ylli i sulmit të skuadrës kampione të Ligue 1, Paris Saint Germain, Neymar është gati që të transferohet te Juventus.

Braziliani prej kohësh ka shprehur dëshirën e tij që të kthehet përsëri në ish klubin e tij, Barcelona, por kjo mund të mos jetë e mundur, pasi ekipi katalunas mund të ketë ketë mungesë fondes pasi ka blerë Frenkie de Jong nga Ajax dhe Antoine Griezmann nga Atletico Madrid.

Në zhvillimet e fundit, Neymar është duke e marrë në konsideratë kalimit tek gjiganti italian në mënyrë që të formojë kështu një partneritet të paharrueshëm me Cristiano Ronaldo. Besohet se në këtë marrëveshje PSG mund të fus edhe Paulo Dybalan për shërbimet e të cilit janë shumë të interesuara.