fbpx

Ngatërrohen kutitë e votimit, ndërpritet procesi i votimit …

votimi-shqiperi-780x439.jpg

Është ndërprerë procesi i votimit në dy qendra votimi më Cërrik.Burimet bëjnë me dije se në KZAZ-në 46 në Cerrik në qendrën e votimit 2537 dhe 2547/1 në njësinë administrative Mollas, është ndërprerë procesi i votimit për shak të një ngatërrese që është bërë me materialet zgjedhore. Ndër të tjera mësohet se në këto qendra votimi është ndërprerë procesi pasi anëtarët e qendrës së votimit në këto njësi votimi kanë ngatërruar kutinë e votimit me atë të materialeve zgjedhore.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303