fbpx

Ngjarja e Durrësit, ja ç’bëri burri para se të mbytej

Adriatik Kuka, i cili një ditë më parë vrau me thikë në zemër gruan e tij është gjetur i mbytur në vendin e quajtur Sektor Rinia, në Durrës.

Burime nga grupi hetimor bëjnë me dije se autori para se futej në det ose ka qenë i dehur ose ka konsumuar ndonjë lloj helmi.

Theksojmë se Adriatik Kuka dinte shumë mirë not dhe kjo edhe edhe dyshimet se ai mund të ketë konsumuar ose helm ose alkool para se të futej në ujë. Pritet të dalë ekspertiza mjeko-ligjore.

Ditën e djeshme Adriatik Kuka vrau gruan e tij Hazbie Kukën me thikë në zemër në sy të fëmijës 8-vjeçar dhe u largua nga nga vendngjarja. 36-vjeçarja ndërroi jetë në Spitalin e Durrësit. Daja i autorit tregoi se një nga arsyet e krimit ka qenë xhelozia. Adriatik Kuka ishte shoferi i drejtorit të OSHEE-së në Durrës.