fbpx

Ngjarja makabre/ Nuk i la pa maska, 4 burra bëjnë për vdekje shoferin e autobusit

gel.jpg

Një shofer autobusi rreth të 60-ave ndodhet në gjendje kome pasi u godit nga një grup pasagjerësh që nuk mbanin maska.

Ngjarja  e rëndë ka ndodhur në Francë, ku shoferi i autobusit nuk lejoi një grup burrash të hynin brenda pasi nuk mbanin maskën e cila është e detyrueshme

4 burra sulmuan shoferin Philippe Monguillot për vdekje dhe prokuroria franceze i ka dënuar ato për akuzën “Vrasje mbetur në tentativë”.

Kujtojmë që në Francë maskat janë të detyrueshme në transportin publik për të parandaluar përhapjen e COVID-19 që ka marrë thuajse 30 mijë jetë atje.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303