fbpx

Ngjarje e rëndë/ Burri tenton t’i ngulë kaçavidën gruas, Policia jep detajet

kacavid.jpg

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Kosovë, ku burri ka tentuar t’i marrë jetën gruas duke e qëlluar me kaçavidë.

Policia ka arrestuar shtetasin A.K dhe aktualisht ndodhet në ambientet e paraburgimit.

Njoftimi i plotë i policisë:

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka bërë kërkesë në Gjykatën kompetente në Gjakovë, për caktimin e masës së paraburgimit, ndaj të pandehurit A.K., me dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer veprën penale “Vrasje në tentativë”, nga neni 173 paragrafi 1, nën paragrafi 1.3, lidhur me nenin 28, të Kodit Penal të Republikës së Kosovë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303