fbpx

Ngjarje e rëndë, shqiptari plumb dhe thikë gruas, e shpëtojnë 3 të moshuar

Mediat italiane raportojnë një ngjarje shumë të rëndë të ndodhur në Vareze. Mësohet se një burrë shqiptar, 46 vjeç ka sulmuar me armë zjarri dhe thikë gruan e tij, duke e lënë të plagosur.

Ngjarja është zbuluar fillimisht nga 3 pensionistë, të cilët kanë ndërhyrë duke shpëtuar gruan nga duart e të shoqit.

Policia ka bërë të ditur se gruaja rreth të 40-tave, mbeti e plagosur fillimisht nga një goditje pistolete në qafë, dhe më pas u qëllua me thikë në krah dhe në gjoks.