18.5 C
Tirana
E martë, 21 Maj, 2024

TË FUNDIT

Ngrica në rrugë, lëndohen 40 persona në Korçë

spot_img

Ngrica dhe akulli kanë shkaktuar probleme të shumta për banorët e Korçës, të cilët kanë pasur vështirësi në kalimin e rrugëve si pasojë e ngrirjes. Mësohet se mbi 40 persona janë lënduar nga rrëshqitjet në akull dhe ngricë.

Sipas mjekëve në Korçë, ka pasur raste ku shumë persona kanë ardhur në spital me fraktura apo gjymtyrë të thyer si pasojë e rrëshqitjes në akull. Një mjek theksoi e moshat më të predispozuara ndaj rrëzimit në akull dhe të frakturave në trup janë nga 35-45 vjeç.

Korça vazhdon të mbulohet nga reshjet e vazhdueshme të dëborës, që e bën thuajse të pamundur lëvizjen e lirë të automjeteve./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat