fbpx

Ngritja e SPAK/ KLP ka një mesazh të rëndësishëm për prokurorët

5966bb9f57a2d5476ffe26345c932f08_L.jpg

Për ngritjen e SPAK, një institucion i cili është konsideruar kyç për sa i përket avancimit të reformës në drejtësi, janë 15 vende vakante që duhet të plotësohen nga prokurorët.

Për këtë qëllim Këshilli i Lartë i Prokurorisë nëpërmjet një njoftimi ka ftuar sot të gjithë prokurorët e interesuar që të dorëzojnë dokumentet në Prokurorinë e Përgjithshme.

Deri tani kanë qenë vetëm 2 prokurorë që kanë kandiduar.

KLP thotë teksa bën ftesën për prokurorët publikon dhe një herë dokumentet që duhen për aplikimin. /Real-news.tv/

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303