fbpx

Nis ‘furtuna’ në Policinë e Shtetit / Artan Hoxha del me mesazhin e fortë…

800-0-60e3295bb7eec.jpg

Një sërë ndryshimet në nivel drejtuesish në strukturat vendore e qendrore të Policisë së Shtetit, u firmosën nga drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.Ndryshime ka pasur në 10 drejtori vendore, përjashtuar Tiranën dhe Gjirokastrën, ku janë ndryshuar disa prej drejtorive rajonale të Policisë.Lidhur me këto zhvillime ka reaguar dhe gazetari Artan Hoxha i cili përmes ironisë e konsideron si një lojë shahu.

“Për ata, qe marrin vesh nga shahu,

Ore, a eshte rrokadë, kur mbreti ose mbreteresha nderrojne vendin me torren?!

Po keta, që luajne dam 9-sh, ta bejne rrokaden, duke nderruar vendet oficeri me kalin, ose anasjelltas”, shkruan Hoxha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303