fbpx

Nis numërimi i votave për kandidatët në Durrës, ja kush kryeson nga radhët e PS dhe PD

640-0-608903677f22e.jpg

Sapo ka nisur numërimi i votave për kandidatët preferencialë në Durrës. Raportohet se deri më tani janë numëruar 5 kuti.

Sipas KQZ, në kaq kuti, për Partinë Socialiste kryeson kryeministri Edi Rama me 238 vota. Pas tij vjen kandidati Lefter Koka me 184 vota.

Ndërsa nga Partia Demokratike më së shumti vota ka grumbulluar kandidati, Igli Cara, me 223 vota.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303