fbpx

Nis sot vaksinimi anti-COVID, zbulohet kush janë mjekët që do e përfitojnë të parët…

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-1-6tqmcaz6vyxfb2m18bgy1pba624fosnkts0ucs9way0-1-6y2hanzarlbbfnn5x7qct2o318ilgzpmadh9v8zzujs-4.jpg

Kryeministri Edi Rama bëri me dije e vetëm pak orë na ndajnë nga fillimi i procesit të vaksinimit anti-COVID.

Qeveria shqiptare ka lajmëruar se deri më tani janë porositur 500 mijë doza nga kompania Pfizer.

Bëhet me dije se të parët që do të marrin vaksinën janë mjekët e Spitalit Infektiv që janë në vijën e parë të rrezikut, më pas duket se vaksinimi do të nisë për të moshuarit në azile.

Vaksina nuk do të zhvillohet te gratë shtatzëna dhe të fëmijët nën moshën 16 vjeç, dhe të personat që kanë alergji të veçanta, deri më tani vaksina është falas.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303