fbpx

Nishani del kundër Partisë Demokratike?

Partitë e vogla organizuan sot një tryezë për të kërkuar zgjedhje të lira dhe të barabarta.

Krerët e këtyre partive akuzuan partitë e mëdha, PS dhe PD, se po përpiqen të sabotojnë reformën zgjedhore. Deri këtu nuk ka asgjë të habitshme.

Fakti interesant është se këtyre partive të vogla iu bashkua edhe ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani. Ai u pa përkrah kryetarit të partisë “Zgjidhja”, Koço Kokëdhimës.

A ka dalë Nishani kundër Bashës dhe Berishës dhe është drejt krijimit të një partie të re politike?

Lër një koment