fbpx

Nisin ndëshkimet që nga nesër, ja sa gjobitesh nëse thyen orën policore

vbbnv-637x450.jpg

Që nga nesër, do të ketë kufizim në lëvizje të qytetarëve shqiptarë nga ora 22:00 deri në 6:00. Nëse dikush thyen orën policore, do të gjobitet më 10 mijë lekë të reja.

Përjashtime do të ketë për sektorët si OSHEE, Energjetika, Ujësjellësi, zjarrfikëset, shëndetësia, telekomunikacioni dhe mediat.

Po ashtu lokalet dhe restorantet do të mbyllin në këtë 8 orarësh ambientet për klientët, por do të punojnë me ‘delivery’.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303